Bosbad – Bewust Buiten Beleven

Bosbaden; rust en ontspanning door mindfulness, adem en geleide meditatie

Volledig ontspannen én met inzichten weer naar huis

Bosbaden: mindfulness, adem, NLP, geleide meditatie maar vooral relaxed genieten van de natuur in Opende (grens Groningen / Friesland)

Tiny Slomp; leefstijlcoach en hypnotherapeut in Opende (op de grens van Groningen en Friesland in de regio Drachten, Surhuisterveen, Grootegast, Leek en Marum)
Mindfulness oefening op de Jiltdijksheide in Opende (Groningen)
Neem jij wel eens de tijd om écht te be-leven?

Een bosbad betekent letterlijk “onderdompelen in de natuur”. Ik geef daar een ruimere invulling aan want we kunnen ontzettend veel leren van de natuur. Deze lessen verwerk ik in mijn bosbad.

Programma

Samenkomst ter hoogte van hof van Arcadia in Opende, eerste parkeerplaats rechts bij het infobord.

Route naar Bosbad 

Tiny Slomp; leefstijlcoach en hypnotherapeut in Opende (op de grens van Groningen en Friesland in de regio Drachten, Surhuisterveen, Leek, Grootegast en Marum)

Klik op de foto voor de route

Kolonieweg 26a, Opende.

Inrit is tegenover de manege.

  • Mindful wandelen, mindful betekent gewoon “bewust”. Ik leer je alle zintuigen te gebruiken en zo de natuur onbevooroordeeld in je op te nemen. Het doel van mindfulness is bewustwording van je gedachten. Hoe beter je dit beheerst, hoe meer controle jij over je gedachten en je ontspanning zult krijgen
  • Bosbaden we dompelen ons onder in alles wat de natuur ons biedt. Bosbaden doen we NIET in het water
  • Ademhaling Hoe geweldig is de cirkel van ademhaling; wij ademen zuurstof en energie in en geven co2 terug aan de bomen die dit weer omzetten in zuurstof. Met begeleide ademhaling (op je eigen ritme) maak je verbinding met je lichaam en met de natuur en kan je loslaten wat jou niet meer dient.
  • Visualiseren ik laat je je dromen en doelen visualiseren; je onderbewustzijn weet het verschil niet tussen fictie en werkelijkheid en zal alvast starten met transformatie naar je doel
  • Ademfluitje iedere deelnemer krijgt een ademfluitje. Dit fijne hulpmiddel brengt je ademhaling en daarmee je hele lichaam en geest weer in balans. Ook is dit sieraad een anker voor je zelfvertrouwen. Lees of download hier alle info en de gebruiksaanwijzing voor het ademfluitje. Deze krijg je ook mee.
  • Meditatie; Mediteren is niets meer of minder dan je geest focussen op één gedachte of één taak. Jij mag liggend op een comfortabel matje en onder een dekentje, onder het wolken- en bladerdak, luisteren naar een geleide meditatie. Ik laat je eerst volledig ontspannen en vertel daarna een verhaal over de natuur en het thema van de dag. Jij hoeft alleen maar te luisteren…. of je doezelt even lekker weg. Alles is ok.
  • Na de meditatie drinken we gezamenlijk thee
Geleide meditatie; bij kou of slecht weer lekker bij de kachel
Als het te koud is, verplaatsen we de geleide meditatie naar de overkapping met kachel 🔥

“ik ben helemaal zen”, “ik kijk nu heel anders naar de natuur”, “wat heerlijk om zo in het bos zo’n meditatie te ervaren”, “verrassend wat ademhaling kan doen”

enkele ervaringen van deelnemers aan het bosbad

Stilte

Het bosbad verloopt van de deelnemerskant grotendeels in stilte. Ik vertel en stel vragen. Deze vragen mag je in stilte voor jezelf beantwoorden. Napraten doen we bij de thee, jij bepaalt wat je wel of niet deelt.

Mindfulness, ademwerk en meditatie. Altijd geinspireerd op de natuur
Mindfulness, Ademhaling, Meditatie

voor iedereen

Ook al heb je nog nooit van mindfulness gehoord, of heb je geen idee wat er verwacht wordt… het bosbad is geschikt voor iedereen. Als je kunt ademhalen, dan kan je ook meedoen. Er is geen goed of fout.

Ik leg alles uit en je hoeft vooral niets. Ik nodig je uit om een deel op blote voeten te lopen, dit hoeft niet. Waar jij je maar prettig bij voelt; op laarzen, crocs, alles is ok. De totale wandelafstand is 1,5 kilometer en het bosbad duurt ongeveer 2,5 uur. Fysiek is dit heel laagdrempelig, we lopen in heel traag tempo. De meditatie doen we liggend op een matje, als het koud is met een dekentje of bij de kachel en als het warm is met een muskietennet.

Ben je wel een “pro” met veel ervaring? Ook dan nodig ik je uit om deze fijne combinatie van verschillende elementen in een schitterende setting te ervaren.

Niet geschikt voor kinderen.

Geleide meditatie in het bos, lekker onder een dekentje
Geef je lekker over aan een ontspannen geleide meditatie

Praktisch

Omdat ik iedereen de Bewust Buiten Belevenis gun, bedragen de kosten slechts € 30,- pp. Deze lage prijs is inclusief ademfluitje en thee. Ben je al eens mee geweest en heb je al een ademfluitje, dan betaal je € 25,-. (Vraag even naar de kortingscode).

Graag van te voren bij mij opgeven via de webshop. Deelname is pas bevestigd bij betaling! Het bosbad is zo low-budget dat annuleren en geld terug helaas niet mogelijk is. Eventueel verplaatsen naar volgende datum mag altijd.

privé bosbad

Ook is het mogelijk om een privé-bosbad te plannen, dit kan 1 op 1 of met een besloten groep. Klik HIER voor de mogelijkheden.

Slecht weer

Ik heb het weer niet in de hand. Kleed je op het weer (geen paraplu’s!) Regen geeft juist een extra dimensie. In de herfst/winter houd ik de Geleide Meditatie bij mij thuis onder de lekker verwarmde overkapping, met comfortabele matrasjes en dekentjes.

meditatie

Bij extreem slecht weer (code rood) kan het bosbad geannuleerd worden ivm de veiligheid, uiteraard krijg je dan je geld terug.

Heel bijzondere ervaring, met de meditatie als kers op de taart
Een prachtige review van een van de deelnemers

liever alleen de geleide meditatie?

Bezoek dan eens een meditatieavond. Hier vind je alle info:

Geleide meditatie met hypnose voor volledige ontspanning

Enkele weken na het bosbad werkt het nog steeds door: in mijn hoofd ben ik nog steeds bezig met de vragen die Tiny stelde en dit brengt me dichter bij mijn doel.

Er GEBEURDE echt iets met me daar op de hei, dit heeft me over de streep getrokken om een coachtraject met Tiny in te gaan.

reactie Thea 3 weken na het bosbad